ZAPISZ SIĘ TERAZ

START 18.04.2023 (wtorek)
godz. 11:00

 

Joga świadoma traumy jest dziś stałą częścią najnowocześniejszych programów leczenia, pomaga przywrócić zaufanie do swojego ciała, wspiera samoregulację i łączność z teraźniejszością

Uczestniczki_cy pierwszycy polskich zajęć doceniali tę lunchową przerwę na ugruntowanie i złapanie oddechu.

W tym roku wszyscy przekonali się, że joga online przynosi świetne efekty i zdejmuje ograniczenia, takie jak dojazd, obecność innych uczestników i opór przed tym, że ktoś na nas patrzy.

Pracując pomocowo szczególnie potrzeba nam rutyn, by monitorować swój stan psychofizyczny – i żeby na czas zapobiegać ryzyku, że obciążenia pracy zsabotują nasze życie osobiste, poczucie szczęścia i… Pracę ;)

Te zajęcia jogi są dla Ciebie, jeśli…

pracujesz w zawodzie powiązanym z psychologią, psychoterapią, interwencją kryzysową i pracą społeczną, czyli wspierasz na pierwszej linii osobami w rozmaitych kryzysach

 

rozumiesz, jak ważne jest dbanie o własne zasoby, także te cielesne, by utrzymać wysoką jakość swojej pracy i cieszyć się życiem poza n

potrzebujesz metody, która pozwoli Ci jednocześnie monitorować swoje ciało, kontaktować się z jego potrzebami i tworzyć nieoceniające warunki dla regeneracji i wytchnienia

 

rozumiesz, że Twój kontakt z ciałem może być nieocenionym zasobem w pracy w klientem: koregulacji, tropieniu oznak przeniesienia i przeciwprzeniesienia

 

masz ochotę poznać Jogę świadomą traumy od strony uczestnika zajęć

 

pragniesz konkretnego, udowodnionego klinicznie modelu mocno osadzonego w realiach osób, które doświadczyły traumy złożonej oraz profesjonalistów, którzy wspierają ich leczenie

 

Możesz zacząć działać już tu i teraz, aby poczuć się bardziej w kontakcie ze sobą i zadbać o swoje zasoby.

nie musisz

wiedzieć nic o jodze, wydawać pieniędzy na dodatkowe wyposażenie, ani nawet mieć żadnej określonej kondycji fizycznej.

nie musisz

nawet włączać kamerki.

Carolina Const joga trauma ciałoczuła hatha punkjoginka czuły bunt ciałoczułość terapia psychoterapia psychosomatyka toruń

Nazywam się Carolina Const i od 2010 roku wspieram swoje zdrowie psychiczne i zawodowy dobrobyt jogą.

Jeszcze kilka lat temu nic nie wiedziałam o Jodze świadomej traumy, ale byłam już dyplomowaną nauczycielką hatha jogi i trenerką personalną z ukończonymi kursami medycznymi. Mimo to, gdy po ostrych kryzysach rozpoczęłam psychoterapię, długo uczyłam się na własnych błędach. Nie wyobrażam sobie dziś tamtego czasu bez wsparcia jogi – zwłaszcza, że oparcia nie przynosiły wtedy ani twórczość artystyczna, ani treningi, które dotąd były moim lekarstwem na wszystko.

Dziś moją misją jest pokazanie, że przetrwanie traumy może stać się supermocą i że szukanie pomocy to akt odwagi. Chcę, by Polki i Polacy mogli sięgać po najświeższe i pionierskie sposoby wspierania swojego zdrowia, i by najwyższe standardy były równie dostępne w wielkich, co w mniejszych miejscowościach, w kraju i poza nim. Marzę, by po jogę z lekkością sięgał każdy, kto ma na nią ochotę.

Bo sama długo myślałam, że joga nie jest dla mnie. Dużo czasu i wytrwałości zajęło mi brnięcie przez medialne mity i modne półprawdy dotyczące jogi, dlatego z dziką radością skracam tę drogę innym poszukującym. Po wiedzę sięgam zawsze z najwyższych półek i publikuję dziś w prestiżowych czasopismach psychologicznych, poważanych portalach jogi i goszczę na radiowych antenach. W moich jogicznych kursach biorą udział terapeuci, pracownicy kryzysowi, fundatorzy, jogini, nauczyciele jogi i osoby, które po prostu pasjonują się tymi tematami – tak jak ja.

Jestem punk joginką – powrót do zdrowia i nieprzemocowe traktowanie siebie widzę jako czuły gest buntu i zwycięstwa nad trudnościami.

Dopiero zaczyna się mówić o traumie zapożyczonej i zmęczeniu empatią w profesjach pomocowych, medycznych i aktywizmie. Tymczasem jest ona realnym ryzykiem zawodowym, które każdy_a z nas spotka nie raz w swojej praktyce – także w swoim ciele.

możesz

zadbać o siebie bez poczucia winy i sam_a decydować, jak ma wyglądać Twoja praktyka i Twój czas tylko dla siebie.

możesz

dać sobie nowoczesne rozwiązania, które łączą to, co najlepsze w jodze i nauce.

możesz

wierzyć, w co chcesz, bo Joga świadoma traumy jest w pełni neutralna: religijnie, kulturowo i poglądowo.

możesz

stworzyć sobie enklawę w ciągu tygodnia pracy, zwłaszcza jeśli trudno Ci znaleźć na nią czas spontanicznie.

możesz

przejść przez ten proces w nieprzypadkowym towarzystwie kolegów i koleżanek po fachu (bez konieczności przedstawiania się czy opowiadania o sobie).

ORGANIZACJA ZAJĘĆ ONLINE

Startujemy 18 kwietnia 2023 (wtorek) i spotykamy się przez 10 kolejnych wtorków o godz. 11:00.
Joga trwa 50 minut.

Grupa jest zamknięta – podczas cyklu nie dochodzi do niej nikt inny.

Jeśli nie pasuje Ci godz. 11:00, możesz dołączyć do grupy „ogólnej” – możesz sprawdzić godziny tutaj.

Przed pierwszymi zajęciami umawiamy się na indywidualną rozmowę (jeśli chcesz), żeby porozmawiać o Twoich potrzebach i innych ważnych kwestiach związanych z praktyką jogi. Rozmowa trwa około 45 minut.

Po rozmowie wysyłam Ci Kartę Uczestnika i odsyłasz mi ją po podpisaniu.

Spotykamy się online na platformie Zoom.

Na dzień przed każdymi zajęciami dostaniesz link do spotkania, a przed pierwszymi zajęciami wyślę Ci też instrukcję obsługi Zoom.

Nie musisz włączać internetowej kamery, żeby uczestniczyć w zajęciach.

Po zajęciach jesteśmy w kontakcie.

Po każdej sesji mamy chwilę na rozmowę – na czacie (prywatnym lub otwartym) albo głosowo.

Przez całe 10 tygodni mamy kontakt mailowy.

Przedsprzedaż z trwa jeszcze przez:

Pakiet MINI (przedsprzedaż)

$ 488 zł

532 zł
 • 10 spotkań online
 • udział we wszystkich zajęciach
 • indywidualna rozmowa wstępna przed startem zajęć (około 30 minut)
 • dostęp do anonimowego formularza, w którym na bieżąco możesz mówić o swoich doświadczeniach i potrzebach związanych ze wspólną praktyką
 • Start grupy: 18.04.2023
 • Przeczytaj informację o zajęciach oraz ich regulamin
 • Wybieram

Pakiet PRO (przedsprzedaż)Popularny!

$ 598 zł

648 zł
 • 10 spotkań online
 • indywidualna konsultacja (30 minut) w dowolnym momencie trwania cyklu, najpóźniej 7 dni po jego zakończeniu
 • indywidualna rozmowa wstępna przed startem zajęć (około 30 minut)
 • udział we wszystkich zajęciach
 • dostęp do anonimowego formularza, w którym na bieżąco możesz mówić o swoich doświadczeniach i potrzebach związanych ze wspólną praktyką
 • Start grupy: 18.04.2023
 • Przeczytaj informację o zajęciach oraz ich regulamin
 • Wybieram

To kurs jogi świadomej traumy przyniósł uczestni(cz)kom:

Wczorajsza sesja mnie rozczuliła, trochę mi się chciało płakać. Poczułem, jakie biedne jest moje ciało, szczególnie uda, a wieczorem okazało się, że mogę do nich odetchnąć. Przez pewien czas na sesji głaskałem je ze zrozumieniem, miłością. Poczułem też rozluźnienie i poszedłem od razu spać. Rano poczułem niepokój i napięcie. Potem to przeszło i nawet chwilę tańczyłem do radia, jeszcze sztywno i nieporadnie. Ale coś się we mnie budzi.

RobertUczestnik Jogi świadomej traumy online

Polecam warsztat prowadzony przez Carolinę. Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu prowadzącej w zakresie psychologii traumy, jej ducha głębokiej demokracji, wyrażającego się w sposobie myślenia i mówienia o potrzebach osób uczestniczących w zajęciach jogi. Doświadczyłam empatii i uważnosci Caroliny, to bardzo wzbogacające. Dziękuję.

Agnieszka Czapczyńskawww.radoscbycia.com

„Nie musisz trwać w tym miejscu tylko dlatego, ze w to weszlas” - to zdanie zapamiętam na zawsze. JŚT z Caroliną to był bardzo dobry krok na drodze do bycia bardziej i bardziej świadomą swojego ciała.
Zero przymusu, zero konieczności, całe zajęcia ze słowami „Jeśli chcesz”, „Jeśli to Cię interesuje”, „Jeśli masz na to ochotę”.

Dorota(z recenzji Google)

To jest tak wspaniałe, jak mówisz na zajęciach, że coś mogę, ale nie muszę. Wczoraj byłem tak zmęczony, że podnosiłem ręce tylko na parę centymetrów - ale potem, za którymś razem one same poleciały na samą górę - leciutko. Całe życie robiłem coś dla kogoś - nie dla siebie. Nawet nie znam siebie na tyle, żeby wiedzieć co lubię. Wcześniej trzeba było trzymać gardę. Bo dzieci, bo rodzice, bo praca, bo związek.

PiotrUczestnik jogi świadomej traumy

Bardzo Ci dziękuję za te sesje. Bardzo dużo mi dają. Gruntuja mnie zarówno w moim zdrowiu psychosomatycznym, jak i na drodze zawodowej. Uważam, że to niesamowicie doskonałe połączenie ze szkoleniem terpaeutycznym. Pozwalam sobie decydować o sobie bardziej i wzmacniam granice. A propos samostanowienia mogę Ci powiedzieć że raz mi się robiło jogę w wannie podczas porannej kąpieli a dziś na wsi nad jeziorem :)

MartaUczestniczka Jogi świadomej traumy dla terapeutek_ów

Najważniejsze jest jednak dla mnie to jaką jesteś osobą - to odkrywałam po wtorkowych spotkaniach, po prostu chce się z Tobą "przebywać", czy kiedy rozmawiasz, robisz wykład czy kiedy prowadzisz kurs i proponujesz nam wspólną praktykę. Dzielisz się wiedzą bez poczucia, że wiesz lepiej co czujemy i potrzebujemy w danej chwili za to z zaufaniem, że możemy nauczyć się rozumienia swojego ciała i tym samym zadbania o siebie. Na zajęciach nie tylko wiem ale czuję, że mam wybór we wszystkim za każdym razem, i że Ty to akceptujesz i niczego nie oczekujesz. A ja i moje ciało nie czujemy napięcia, nie mam poczucia winy ani wstydu, że powinnam coś inaczej, za to czuję, że naprawdę z Twoją pomocą mogę zająć się sobą i że to jest ok. I ja jestem ok.

JustynaUczestniczka Jogi świadomej traumy online

To zawsze jest dla mnie ważne, że ze mną wszystko ok, że nie"wydziwiam" i w ogóle jestem normalna, a nie "dziwna".
Dziękuję Ci za pracę z Tobą i jestem ogromnie ciekawa co jeszcze odkryję, bo coś się we mnie dzieje, i tej ciekawości jest więcej niż "strachów".
Jestem pewna ;), że na następnej sesji jogi znów będę czuła dyskomfort jak powiesz: a jeśli jest to dla ciebie interesujące... :) Może z każdą sesją mniejszy, czego sobie życzę.
Ale jestem też głęboko przekonana, że już zaczęłam moją drogę ku mojej własnej strefie komfortu, na moich własnych zasadach, które także dzięki JŚT odnajdę w sobie :). I strefę i zasady.

AniaUczestniczka Jogi świadomej traumy online

Dzięki jodze z Tobą jestem dziś bliżej swojego ciała i bliżej siebie w ogóle. Wreszcie miałam okazję na spokojnie, bez konieczności „przełamywania się”, „walki ze słabością”, „wychodzenia ze strefy komfortu” zająć się własnym ciałem. Spróbować zrozumieć, co mi mówi, a nie je tresować. Ta godzina w tygodniu to był czas dla mnie w najlepszym znaczeniu tego słowa.

AnitaUczestniczka Jogi świadomej traumy

Dziękuję Ci za fantastyczną robotę jaką robisz. Ten sposób pracy, który pokazałaś bardzo szybko przekłada się na efekty w ciele uczniów i na ich zaufanie zarówno do siebie samych jak i tego czym chcę się z nimi podzielić. Już teraz, po tygodniu, jestem w stanie pokazać, gdzie udało nam się osiągnąć więcej jedną sesją niż ostatnim miesiącem zróżnicowanej pracy.
I ja sama, dzięki temu, o czym opowiadałaś, też mam się lepiej i czuję zmianę. W sercu, w ciele, w praktyce i w podejściu do pracy z uczniami.

Agnieszka Sobolak@studio_jogi_yoga_agu

Wszystko było fajne: Twój głos, dobór słownictwa, bardzo dobrze mi się Ciebie słuchało. Masz dużą wiedzę z tego obszaru i czułam się z Tobą bezpiecznie. Sama przeżywam traumę relacyjną [...]. Słuchając Ciebie (wiedza + dobór komunikacji), mimo że próbowałam podważyć pewne rzeczy i mam ten dar mocnego czucia innych i ich intencji, czułam się świetnie. Stworzyłaś dla mnie bezpieczną, terapeutyczną przestrzeń, mimo że nie były to zajęcia, a warsztat.

opinia z anonimowej ewaluacji

Po raz pierwszy w życiu, że głęboko wewnątrz mnie mam "zaciągnięty ręczny hamulec". To było dziwne i jednocześnie odkrywcze poczuć, że w swoim jądrze jestem zastygnięta, zamarznięta. Miałam w tym tygodniu bardzo intensywną sesję z moją terapeutką, pozwoliłam sobie poczuć bardzo bolesne emocje z przeszłości. Nie mam pewności jaki był wpływ Jogi świadomej traumy, ale podobno nie ma przypadków :)

MariaUczestniczka Jogi świadomej traumy online

Pakiet MINI (przedsprzedaż)

$ 488 zł

532 zł
 • 10 spotkań online
 • udział we wszystkich zajęciach
 • indywidualna rozmowa wstępna przed startem zajęć (około 30 minut)
 • dostęp do anonimowego formularza, w którym na bieżąco możesz mówić o swoich doświadczeniach i potrzebach związanych ze wspólną praktyką
 • Start grupy: 18.04.2023
 • Przeczytaj informację o zajęciach oraz ich regulamin
 • Wybieram

Pakiet PRO (przedsprzedaż)Popularny!

$ 598 zł

648 zł
 • 10 spotkań online
 • indywidualna konsultacja (30 minut) w dowolnym momencie trwania cyklu, najpóźniej 7 dni po jego zakończeniu
 • indywidualna rozmowa wstępna przed startem zajęć (około 30 minut)
 • udział we wszystkich zajęciach
 • dostęp do anonimowego formularza, w którym na bieżąco możesz mówić o swoich doświadczeniach i potrzebach związanych ze wspólną praktyką
 • Start grupy: 18.04.2023
 • Przeczytaj informację o zajęciach oraz ich regulamin
 • Wybieram
carolina const joga trauma toruń terapia punk joginka badasana

Czemu wejść na tę drogę akurat ze mną?

 • Jestem pierwszą polską joginką certyfikowaną w metodzie Jogi świadomej traumy i studiuję psychologię w najlepszym dostępnym w Polsce programie – Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
 • Podlegam superwizji samego twórcy metody, Davida Emersona. Nauczyciele jogi na ogół nie są superwizowani.
 • Najwyższą jakość i etykę moich działań nadzoruje znamienity Justice Resource Institute.
 • O coroczne podnoszenie moich kompetencji dba legendarne Centrum Traumy i Ucieleśnienia w Bostonie – co miesiąc biorę udział w seminariach z czołowymi światowymi naukowcami i praktykami zajmującymi się jogą, traumą i psychologią.
 • Jestem częścią niezwykle dynamicznego środowiska w programie Good Standing, który zapewnia mi nieustanne wsparcie mentorskie, kolegialne i wymianę wiedzy z doświadczonymi terapeutami i praktykami z różnych środowisk na całym świecie..
 • Posiadam szeroką wiedzę w dziedzinie praktyki, anatomii, fizjologii, historii i filozofii hatha jogi.
 • Dodatkowo zdobyłam też dyplom trenerki personalnej oraz ukończyłam kurs podstaw medycyny: anatomii, fizjologii, patologii i mikrobiologii człowieka.
 • Publikuję w prestiżowych czasopismach psychologicznych, takich jak Charaktery i Psychologia w Praktyce, poważanych portalach jogi i goszczę na radiowych antenach.
 • Ale przede wszystkim: widzę Ciebie w Twojej pełni – nie tylko jako kogoś zranionego i borykającego się z wieloma trudnościami, ale przede wszystkim jako osobę, która przetrwała w niemożliwych warunkach, wykazała się wytrwałością i kreatywnością najlepiej jak potrafiła, a dziś zdobywa się na nową nadzieję i odwagę, by przejąć ster swojego życia i zrobić krok ku równowadze, spokojowi i szczęściu – na przekór najtrudniejszym doświadczeniom. Według mnie to supermoc.
 • Wiem, ile może kosztować Cię zwrócenie się o wsparcie. Czuję głęboką wdzięczność, że wybierasz właśnie mnie na towarzyszkę w swojej drodze i równie głęboką odpowiedzialność, by wspierać Cię najlepiej jak potrafię i w zgodzie z Tobą.

Program Jogi świadomej traumy:

 • to jedyny taki program w Polsce, który powstał szczególnie z myślą o potrzebach osób z doświadczeniem traumy, traumy złożonej, zespołu stresu pourazowego (PTSD) oraz złożonego zespołu stresu pourazowego (CPTSD)
 • to jedyny taki program jogi na świecie, którego ukierunkowane rezultaty są udowodnione klinicznie i naukowo
 • rozwija się w ścisłej współpracy z terapeutami i uczestnikami zajęć – to nie teoria wymyślona za akademickim biurkiem ani objawienie z medytacyjnej groty
 • powstał w oparciu o najnowsze odkrycia neuronauki, psychologii i teorii traumy
 • zapewnia uczestnikom pełną kontrolę nad tym, jak uczestniczą w zajęciach
 • wyróżnia się drobiazgowym i solidnym przeszkoleniem prowadzących zajęcia w obszarze pracy z traumą
 • UWAGA: Joga świadoma traumy nie stanowi substytutu psychoterapii ani psychofarmakologii!

Dlaczego standardowe zajęcia jogi mogą nie wystarczyć:

 • mogą pogłębić istniejące symptomy albo sprowokować nowe
 • mogą dawać okazję do powielania schematów i mechanizmów traumy
 • mogą być dezorientujące i niezrozumiałe, a nawet narazić na kontuzje
 • mogą prowadzić do utraty poczucia bezpieczeństwa i zwiększonego stresu
 • mogą dawać okazję do uciekania uwagą ze swojego ciała albo zbyt intensywnego jego czucia
 • mogą pozostawić nas bez narzędzi do sterowania intensywnością naszych doznań i udziału w zajęciach
 • i w efekcie spowodować nasilenie poczucia bezradności, beznadziei, wstydu i obwiniania się
 • edukacja w dziedzinie traumy i psychologii na polskich kursach nauczycielskich praktycznie nie istnieje
 • nauczyciele rzadko bywają więc przeszkoleni w tym, jak się zachować i co zrobić z naszymi reakcjami i stanami ciała, ani jak sprawić, by zajęcia były dla nas korzystne lub choćby bezpieczne
 • nauczyciele mogą być nieświadomi tego, jak prowadzić komunikację z osobami po traumie w terapeutyczny sposób, ani jak dbać o wspólne granice

To dużo nowości, serio to rozumiem!

Jeśli masz pytania, nie jesteś pewien_na, czy te zajęcia to coś dla Ciebie – napisz e-mail, wiadomość na Facebooku lub zadzwoń i z chęcią pomogę Ci dokonać wyboru.

Czekam na Twoją wiadomość na hej@punkjoginka.pl